İz Feng Shui

HAKKIMIZDA

Birlikteliğimiz, farklı kulvarlarda, farklı izler bırakarak ilerleyen iki arkadaşın, yollarının feng shui’de kesişmesinin hikayesidir. Hayatlara dokunma yöntemlerimiz farklı ama niyetlerimiz ortak olduğu için de aynı noktada buluşmamız kaçınılmaz olmuştur. 

Her ikimiz de farklı meslekler ve yollardan gelsek de heyecanımız, merak, ilgi ve arayışlarımız, örtüşüyordu. Işıl’ın içe dönük naif, zarif enerjisi, benim dışa dönük atak enerjimle birleşerek Feng shui’nin temeli olan dengeyi yani yin&yangı içimizde, kendiliğinden oluşturdu.

Çok eskilere dayanan kadim feng shui öğretisini, bireysel uzmanlık alanlarımızdaki bilgi, tecrübe ve diğer kişisel gelişim çalışmalarımız ile harmanlayarak önce kendi yaşamlarımızda, daha sonra da çevremizde bize danışan ve konuya ilgi duyan herkesin hayatında olumlu değişiklikler yaratma isteğiyle birlikte çalışmaya karar verdik..

Sezgilerimiz, bizi bu yolda ilerlemeye yöneltirken, yaşamımızda da farklı bir  İZ’imiz olsun istedik ve 2014 de, İZ feng shui’de bütünleştik. Sizlerde kendi yaşamlarınızda bir İZ bırakmak isterseniz, danışmanlık hizmetlerimizle, birlikte yeni İZ’lere doğru yol alabiliriz…

 

Zekiye ÇAĞLIAYDIN

 

Kayseri doğumlu olan Zekiye ÇAĞLIAYDIN, İ.Ü. Mühendislik Fakültesi Jeoloji mühendisliğinden mezun olduktan sonra aynı Üniversitede MBA yaptı.

Daha sonra kurumsal hayatın farklı sektörlerinde (IT, Sigorta, Turizm ve Reklam Ajansı) yönetici olarak çalıştı. Farklı bir arayışla, çalışma hayatına eğitim için ara verdi ve Londra’ da City Business College’ da marketing üst master çalışması yaptı. Londra’da yaşadığı yıllarda kadim öğreti Feng shui ile tanıştı ve kendi hayatında uygulamaya başladı. Arkadaş çevresine de uygulamalar yaparak bu Felsefenin dokunduğu hayatlara, verdiği güzellikleri gözlemledi. Londra’da başlayan Feng shui ilgisi gelişerek, yurda döndükten sonra da devam etti. Geçen süre içinde hoby olarak başlayan Feng shui hakkında, kapsamlı bir eğitime ihtiyaç duydu ve Master Esra KOYUNCU ile tanışarak, Feng shui, Çin astrolojisi ve I ching eğitimlerini aldı. Daha sonra eğitimlerine devam ederek, dünyaca ünlü Feng shui ustası Grand Master Raymond LO’nun eğitimlerine katıldı, bilgi birikimini geliştirdi. Aynı dönemde; ruh, beden ve zihin uyumunun insan hayatındaki önemi nedeniyle Metin HARA’nın eğitimlerini alarak ruhsal yolculuğuna başladı halen bu yolculuğuna devam etmektedir.

 

Işıl KONUŞKAN AKYÜZLÜ

 

Ankara doğumlu olan Işıl AKYÜZLÜ ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olduktan sonra aynı Üniversitede Araştırma görevlisi olarak ilk iş hayatına atıldı. Daha sonra bir süre Kültür Bakanlığı Eski Eserler ve Genel Müdürlüğünde görev aldı ve bu süre içinde yine aynı üniversitede lisansüstü eğitimini tamamladı. Evlenerek yerleştiği Güney Afrika Cumhuriyet’inde Witwaterstand Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden Yüksek Lisans derecesini aldıktan sonra Dışişleri Bakanlığı Johannesburg Başkonsolosluğu ve Pretoria Büyükelçiliklerinde görev yaptı. Kültürlerin iç içe geçmiş olduğu bu mozaikte, doğu felsefesi ve Feng shui ile tanıştı ve konuya duyduğu ilgiyi Türkiye’ye dönüşünde de devam ettirdi. Kendi hayatında yaptığı Feng shui düzenlemeleriyle birlikte, felsefeye ilgi duyan yakın arkadaş çevresine de Feng shui uygulamaları yaparak kendini geliştirmeye devam etti.. Geçen bu süre sonunda, Çin astrolojisi ve Feng shui ile ilgili daha kapsamlı eğitimlere ihtiyaç duyarak, dünyaca ünlü Feng shui ustası Raymond LO’nun eğitimlerine katıldı ve bilgi birikimini geliştirdi. 

 

Bu eğitimlerde tanışan ve çok yakın dost olan iki arkadaş; bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere 2014 te İZ Feng shui’yi kurarak,  doğa, yaşam, mekan, ve insan hakkında her gün yeni şeyler öğrenme ve geliştirme serüveninde, daha mutlu, dengeli ve huzurlu bir yaşam için önemli bir farkındalık yaratan Çin astrolojisi ve Feng shui uygulamalarına, danışmanlık hizmetleriyle devam etmektedirler..