Ekim (Köpek Ayı) 2021 Güncelleme

Ekim (Köpek Ayı) 2021 Güncelleme

05 Ekim 2021

AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞIR…MEVLANA

Çin takvimine göre 8 Ekim itibariyle Köpek ayına giriyoruz ve bu ay değişime ve dönüşüme zorlanacağımız bir zaman dilimi içinde olacağız. Umarız ki bu değişim ve dönüşüm sürecinin bize kazandıracakları ile daha iyi ve mutlu bir döneme aralanan bir kapıdan adım atarız.

Ekim, Çin takviminde sonbaharın son ayı ve bu ay itibari ile sonbaharın hüzünlü ve romantik günlerine veda ediyoruz. Köpekle sonlanacak olan Yang dönemden de Kasım ayıyla birlikte Yin döneme geçiş yapacağız ve daha uzun gecelere ve kısa gündüzlere merhaba diyeceğiz. Bu sene de eksikliğini çokça hissettiğimiz ateş elementinin, Ekim ayı ile birlikte hepten kaybolmasıyla canlılık ve neşe yerini depresif hallere ve mutsuzluğa bırakacak. Ve Ekim bizi bir kez daha sallayarak içsel yolculuğumuzu, döngülerimizi tamamlamamız için zorlayacak. Sonbahar sonu, kendimizle barışmak, öfkelerimizden arınmak ve sorumluluklarımızı şikâyet etmeden yerine getirme zamanı. Aynı zamanda aklımızı ve sezgilerimizi doğru kullanabileceğimiz verimli bir dönem...Fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak temizlenmemiz için çok uygun bir zaman ve bu da bizler için uzun kış günlerine hazırlanmamız ve kendimizi yeniden yapılandırmamız için çok güzel bir fırsat olacak. Bu dönemde mutlaka yeni bir şeylere başlamalı ve hedefler koymalıyız kendimize. Yeni bir iş, yeni bir ev veya diyete başlayabiliriz. Ama mutlaka bir değişim bizleri beklemekte. Pek çok yeniliklerin yaşanabileceği, keşiflerin olabileceği Ekim ayında belki de Covid-19 için aşı dışında bir ilaç desteği bulunabilir. Ama biz yine de sosyal mesafeyi koruyalım ve hijyene dikkat edelim.

Ateş elementinin olmaması ekonomide daralmalara ve endişeli bekleyişlere neden olabilecek. Bu da genel olarak harcamaların kısılmasını sağlayacağı için de küçülme kaçınılmaz olacaktır. Çatışmalar, gerginlikler ve doğal afetler maalesef yine bizlerle birlikte olacak.

Köpekler, Ejderhalarla zıtlık yaşarlar ve ejderhalar ay boyunca hareket halinde olacaklardır. Horozlarda yakınları tarafından ihanete karşı dikkatli olmalılar. Eğer gün hanenizde ejderha varsa daha sabırlı ve affedici olmaya özen göstermelisiniz ve yine Ejderha, gün hanenizde ise evlenebilir, boşanabilir, işinizi veya evinizi değiştirebilirsiniz. Bol seyahat edebilirsiniz ancak tehlikeli sporlardan, hızlı araba kullanmaktan kaçınmalısınız.

Köpek, Öküz ve Keçi burçları bir araya geldiğinde toprak elementi daha da güçlenerek sağlıkla ilgili konularda problemlere neden olabilir. Toprak elementi mide, pankreas ve hücrelerimizle çok yakından ilişkili olduğu için dikkatli olmamızda yarar var. Özellikle doğum haritalarında toprak burçları (Ejderha-Keçi-Köpek-Öküz) olanların bedenlerindeki su elementini dengelemeleri gerekir. Doğdukları senede, ayda, günde veya saatte bu burçlardan olanlar sağlıklarına daha özen göstermeliler ve özellikle de bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirmeliler. Antioksidanlı yiyeceklere ağırlık vermeli, bol su tüketmeye özen göstermeliyiz.

Köpek, Ejderha, Keçi ve Öküz burçları özellikle;

  • Stresten uzak durmalı, yediklerinize dikkat ederek fazla kilo almaktan kaçınmalısınız.
  • Küçük tartışmaları büyütmeden daha anlaşılır ve net konuşarak büyük kavgaları önleyebilirsiniz
  • Rutinlerinizden kurtulmalı, özellikle sıkıcı rutinleriniz varsa değişimden korkmamalısınız, yeni şeyler denemelisiniz
  • Daha çok seyahat etmeli, daha çok insan tanımalısınız.

Belirttiğimiz burçlar başta olmak üzere tüm burçlar için, öncelikle ruhsal, zihinsel ve fiziksel sağlığınıza çok dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Son olarak söylemek istediğimiz, kendimize karşı da daha anlayışlı olarak öfkeden, acımasızlıktan, şiddetten, kıskançlıktan uzak, kalp kırmamaya çalışarak daha ılımlı, uzlaşmacı olabileceğimiz çok güzel bir ay olsun diyoruz...

Feng Shui enerjileri ise;

8 Ekim 2021  - 6 Kasım 2021

Merkez (6,6); Bu ay evlerimizin merkezine dikkat edelim. Bu bölümdeki enerjilerin etkisiyle olabilecek hukuki problemleri ve nefes ile ilgili sağlık sorunlarını önlemek için su içinde üçlü bambu kullanmanızı öneririz. Ancak bazen zorluklarda içinde güzellik barındırır, beklemediğiniz bir kişiden bir yardım alabilirsiniz.. 

Kuzey (2,2) ; En fazla dikkatli olmamız gereken alan..Bulunmaktan kaçınmamız gereken bir başka bölge..Hastalık enerjisi barındıran bu alanda da mümkün olduğunca az zaman geçirmeli, sesli ve hareketli objelerden uzak durmalıyız. Enerjinin kötü etkisini azaltmak için bu alanda tuzlu su bulundurmamız yardımcı olabilecektir.

Kuzeybatı(7,7) ;  Bu alandaki negatif enerjilerin etkisiyle hırsızlık ve soygun ihtimaline karşı dikkatli olmanızı ve gerekli önlemleri almanızı öneriyoruz. İlişkilerde skandallar yaşanabilir..Kesici aletleri kullanırken yaralanmalara karşı da dikkatli olun diyoruz. Bu olumsuz etkilerden korunmak veya azaltmak için her türlü sesli ve hareketli objeleri kullanmaktan kaçınalım. Kişisel korunma sembollerinizi yanınızdan ayırmayın. Negatif enerjileri azaltmak için bu alanda üçlü bambu kullanmanız uygun olacaktır..

Batı (8,8) ; Nihayet güzel bir yönümüz. Bu bölgedeki güzel etkileri değerlendirmenizi ve mümkün olduğunca çokça vakit geçirmenizi tavsiye ediyoruz..Bereket ve bolluk bu bölgede..Etkisini daha da artırmak için hareketli objeler kullanabilir, müzik dinleyebilir, dans edebilir, kırmızı mumlarımızı yakarak hoş ortamlarda küçük aktiviteler organize edebilirsiniz..

Güneybatı (3,3) ; İlişkilerimize dikkat etmemiz gereken bir bölge.. Dedikodulara, kandırılmalara ve hırsızlıklara karşı dikkatli olun. Ayrıca küçük olayları  büyütmeden çözmeye çalışmanızda fayda var aksi takdirde daha büyük çatışmalara ve sonu yargıya varabilecek kavgalara neden olabilir. Bu alanda kırmızı renkli objeler kullanmak enerjinin kötü etkilerini azaltabilecektir. Kırmızı yastıklar, örtüler vb.. Ayrıca sesli ve hareketli objeler kullanmaktan kaçınalım.

Güney (1,1) ; Ay boyunca sürekli olmaya çalışmamız gereken bir bölge. En şanslı diyebileceğimiz yönlerden bir diğeri. Bu alanda mümkün olduğunca çokça vakit geçirmenizi öneriyoruz. Zira bir araya gelen bu olumlu enerjiler özellikle de hırslı olanlarımızın karşısına tanınmak için güzel fırsatlar çıkarabilir, ayrıca bolluk, bereket, refahı arttırabilecek olumlu etkilerde olabilir.  Değerlendirmeye çalışın..

Güneydoğu (5,5); En fazla dikkat etmemiz gereken alan...Ay boyunca bu bölgeyi mümkünse kullanmaktan kaçınalım..Sesli ve hareketli objeler kullanmayalım..Olumsuz enerjilerin etkisini azaltmak için ise, altılı para, metal objeler ve  kase içinde durgun tuzlu su bulundurabiliriz..

Doğu(4,4) ; Evettt, Aşk isteyenler, partner arayanlar bu bölge sizin için.. Kırmızı mumlarınızı yakabilir, romantik müziklerinizi dinleyerek çokça zaman geçirmeye çalışabilirsiniz..Salgın döneminde nasıl olacak demeyin her risk fırsatla gelir ve aşk tesadüfleri sever..Aşkı çağrıştıran romantik objeler kullanabilirsiniz ancak yanlış anlaşılmaları önlemek içinde ilişkilerinizde dikkati elden bırakmayın diyoruz.. Bu olumlu enerjilerden sınavlara hazırlanan öğrenciler ve akademik çalışma yapanlar da yararlanabilir. Mümkün olduğunca bu alanda çalışmaya özen göstermelisiniz. 

Kuzeydoğu (9,9); En şanslı yönlerimizden bir diğeri. Eğer giriş kapınız, çalışma veya oturma alanlarınızdan biri bu bölgede ise o zaman güzel haberler bekleyebilirsiniz..Şans sizden yana..Güzel enerjiden daha fazla yararlanmak için bu alanı mümkün olduğunca aktif kullanmaya çalışın...Davet verebilirsiniz, müzik dinleyebilirsiniz, dans edebilirsiniz.. Bu bölgede eğlenmeye çalışın…

Değişen zamanla beraber mekanlarımızın da enerjileri sürekli değişmektedir.  Yenilenen  olumlu veya  olumsuz  bu enerjiler yaşadığımız mekanları ve bizleri de etkisi altına almaktadır.  Yukarıda mekanlarımızı ay boyunca etkileyecek çok genel  durumlardan bahsettik.  Oysa ki yaşadığımız alanların kuruluş yılları, içinde yaşayanların doğum tarihleri gibi bilgiler  birlikte ele alınıp, birbirleriyle olan etkileşimlerine göre  değerlendirilip, yorumlandığında farklılıklar göstermektedir.

NOT: Yukarıda verilen bilgiler bu ay için geçerli olan genel bir değerlendirmedir. Evinize, işyerinize ve/veya özel hayatınıza ait detaylı bilgiler, sizlerin gerçek doğum tarihleri, binaların inşa edildiği dönem ve planları dikkate alınarak yapılacak ayrıntılı incelemeler ve çalışmalar sonucu ortaya çıkacaktır. 

Mekanlarınızın analizi, sizin ve aile bireylerinizin şanslı ve şanssız dönemlerini öğrenmek için bu bilgilerle birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Gelecek ayki yorumlarımızda görüşmek üzere...

SAĞLIK, SEVGİ ve HUZUR DOLU BİR AY DİLİYORUZ