Eylül (Horoz Ayı) 2021 Güncelleme

Eylül (Horoz Ayı) 2021 Güncelleme

01 Eylül 2021

AĞZINIZDAN ÇIKANLARA DAİMA DİKKAT EDİN. ÇÜNKÜ BİR SÖZÜ UNUTMAK, BİR YÜZÜ UNUTMAKTAN ÇOK DAHA UZUN ZAMAN ALIR..    Louis ARAGON

Bizi bunaltan, boğan, sıcaklar hala devam etmekte ancak akşamlar artık tatlı bir serinlikte ve pek çoğumuzda romantik duygular uyandıran Eylül’e (Horoz) 8 Eylül itibari ile giriyoruz. Bu ayı temsil eden elementler ise yin metal (Horoz) ve üzerinde yin ateş. Artık tahmin edebileceğiniz gibi uyumlu bir ilişki yok ve pek de olumlu olayların olmayacağı bir ay var önümüzde. Ama biz bu ay olumsuzluklardan bahsetmek yerine yapmamız gerekenlere odaklanalım diyoruz.

Umuyoruz ki Maymun ayındaki değişimlerden mutlu ve yara almadan çıkmışsınızdır. Her yıl Ağustos (Maymun) ayı bizleri gerek fiziksel gerekse de ruhsal olarak değişime zorlar, değişim sunmaya da devam edecektir. Bize düşen ise bu değişimi lehimize çevirebilmemizdir. Ağustos ayı boyunca unutamayacağımız olaylara şahitlik etmek durumunda kaldık. Eylül ile beraber de işaretlerini geçtiğimiz aydan itibaren hissetmeye başladığımız, Yang enerjiden Yin enerjiye geçişi ve dönüşümü tamamlayacağız. Ve metal elementinin çok kuvvetli olduğu ay olan eylül de metal etkilerini daha fazla hissetmeye başlıyoruz. Eylül bizler için aynı zamanda hasat ayı. Şimdiye kadar ki ektiklerimizi biçmeye başlayacağız. Daha önce attığımız tohumlar meyve vermeye başlayacak. Metal aynı zamanda spiritüelliği de temsil ettiği için bizler biraz daha fazla içimize döneceğiz. Metalle birlikte özümüze dönüp iç huzurumuzu yaratabiliriz.  

Eylül dönüşüm zamanıdır. Mükemmeliyetçiliğimizi kabule; pişmanlıklarımızı, ders çıkarmaya, anlamaya; kayıplarımızı da kazanca dönüştürebiliriz. Ruhsal, zihinsel ve bedensel arınmalar bize çok iyi gelecek ve uzun kış günlerine hazırlayacaktır. Evlerimizde de bizlere hüzün veren, acılarımızı hatırlatan eşyalar veya objelerden kurtulmak için de çok uygun zamanlardayız. Ayın elementi olan Ateş, çok zayıf ve destekten yoksun olduğu için ihtiyacımız olan iyimserliği bize sağlayamayacak. Bizlerin ise bu dönemde daha fazla olumlu ve neşeli olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olacak. Ateşi temsilen evlerimizde mum yakabilir hem romantik zaman geçirebilir hem de ateşi kuvvetlendiririz. Zaten bazılarımız için Eylül aşk ayı.

Bazi etkilerine gelince; Eğer Maymun, Fare ve Ejderha yılında ya da ayında doğmuşsanız, Horoz sizin için aşk çiçeği. Ay boyunca çekiciliğiniz artacak ve karşı cins tarafından daha fazla beğenileceksiniz, belki ruh eşinizi bulacaksınız. İnsanlar tarafından daha fazla fark edileceğiniz için kariyerinize de etki ederek belki beklediğiniz terfiyi alabileceksiniz. Size yardımcı olabilecek daha fazla kimse bulabileceksiniz. Horoz aynı zamanda Yang fire ve Yin fire yılında ve/veya gününde doğanlar için koruyucu melek ve ay boyunca size yol gösterecek, ilham verecek, yardımcı olacak insanlarla karşılaşabileceksiniz.

Horozlar, Ejderhaların en iyi anlaştığı burçtur ve uyum halindedirler. Ancak Tavşanlarla da zıtlık içindedirler. Ejderhalar bu ay boyunca rahat nefes alıp, uyum ve sükûnet içinde olurken, Tavşanlar da endişe etmeden, sakin kalarak değişime hazır olmalılar. Zira zıtlıklar her zaman kötü anlama gelmemektedir. Bazen hayatımızdaki değişiklikler istemeden de olsa hayrımıza olabilmektedir. Bu zıtlık, bize belki daha iyi koşullarda işi, daha rahat edebileceğimiz yeni bir evi veya aradığımız, arzuladığımız partneri getirecektir. Yine bu zıtlıklar veya uyum küçük tatil kaçamaklarıyla hayatımızı renklendirecektir. Haritasında özellikle gün hanesinde horoz olanlar, bu ay boyunca bolca sakarlık yapabilirler dikkatli olsunlar.

Tüm burçlar için verebileceğimiz tavsiye ise; bu ay özellikle, enerji vampirlerine karşı kendimizi korumalı ve bu tip insanlardan uzak durmalıyız. Daha çok sanatla ilgilenerek, yaratıcılığımızı artıracak aktivitelere dahil olmaya çalışmalıyız. Bol bol meditasyon, yoga yapalım ve mutlaka nefes çalışmalarını rutinimize alalım.

Sağlık konusunda ise; Mide ve dalak en fazla dikkat etmemiz gereken organlarımız. Kuvvetli Metal enerjisinin toprağı zayıflattığı ve ateş desteğinin de zayıf olması nedeniyle oluşabilecek toprak dengesizliği bu organlarda problem yaratabilir. Sindirim sistemimiz için çok önemli olan bu iki organımızın sorun yaşamaması için ay boyunca yediklerimize ve içtiklerimize daha fazla dikkat etmemizde yarar var diyoruz. Fazla soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durarak, bizi ısıtacak yiyecekleri tercih etmeli ve Yin/Yang dengesini sağlamaya çalışmalıyız. Aynı zamanda ay boyunca, fazla kaygılı ruh halinde olabilir, konsantrasyon bozuklukları ve unutkanlıklar da yaşayabiliriz. Sakinde kalıp, bu konuda da dikkatli olarak küçük şeylere takılmadan bizi keyiflendirecek uğraşlar edinmeliyiz.

Tabii ki artan ve artacak olan salgından korunmak için önlemlerimizi çok sıkı olarak almayı ihmal etmeyelim ve sosyal mesafeye dikkat edelim, kalabalıklardan uzak duralım. Toplu taşıma araçlarını kullanmamaya özen gösterelim. Zira oldukça tehlikeli bir ay bizi beklemekte.

Feng Shui enerjileri ise;


8 Eylül 2021 -  7 Ekim 2021
 

MERKEZ; Bu ay merkeze dikkat diyoruz. Bu alanda güçlenen olumsuz enerjilerin etkisi nedeniyle hırsızlık ve soygun ihtimaline karşı uyanık olalım. Özellikle de giriş kapınız bu bölgeye denk geliyorsa, gerekli önlemleri almayı ihmal etmeyin. Kıskançlık, tartışma, kavga  gibi olumsuz duyguların da ortaya çıkmasına neden olacak enerjiler karşısında serinkanlı davranmanızda ve sakinde kalmanızda fayda var. Aksi halde olayların işin içinden çıkılmaz hale gelmesine neden olursunuz. Ayrıca keskin uçlu objeleri kullanırken yaralanmalara karşı da daha dikkatli olmalısınız. Bu alandaki tüm olumsuz etkilerden korunmak için tuzlu su kullanabilir her türlü sesli ve hareketli objeleri kullanmaktan kaçınabilirsiniz.

KUZEY; Çatışan enerjilerin bir araya geldiği olumsuz yönlerden bir diğeri. Yanlış anlaşılmalar, kavgalar ve dedikodular olabilir. Özellikle yatak odası ve/veya çalışma odası bu alanda bulunanlar için bu alanı mümkün olduğunca kullanmamanızı, sesli ve hareketli objelerden kaçınmanızı öneriyoruz. Küçük problemleri büyütmek yerine, daha anlayışlı olarak, sabırlı davranmaya çalışın. Bu alanda kırmızı renkli aksesuarlar kullanmak olumsuzluğu azaltmada yardımcı olabilecektir.

KUZEYBATI; Yararlanmamız gereken yönlerimizden biri..Özellikle giriş kapısı ve çalışma odası bu yönde olanlar..Kariyerinizde ilerlemek, işinizi kurmak veya geliştirmek istiyorsanız sizin için olumlu diyebileceğimiz enerjiler bu yönde. Herhangi bir yarışmayı kazanarak  para kazanma şansı ve ihtimali de yüksek gözüküyor. Bu bölgede çalışarak veya proje hazırlayarak bu etkilerden faydalanmanız mümkün. Öte yandan hırsızlık ve finansal kayıp ihtimaline karşı da dikkatli olmanızda yarar var.

BATI; Kısmet batıda..En şanslı alanlardan biri. Eğer giriş kapınız, çalışma ve  oturma alanlarınızdan biri bu bölgede ise o zaman güzel haberler ve şans sizden yana..Bu olumlu enerjilerin etkisiyle iş yaşamınızda çok şanslı bir döneme girmeniz söz konusu olabilir. Kariyerinizde ilerlemek, bolluk ve refah seviyenizi artırmak için bu alanı mümkün olduğunca aktif kullanın. Davet verin, müzik dinleyin, dans edin veya bu bölgede çalışın.

GÜNEYBATI; Dikkat etmemiz gereken bir başka yönümüz. Bu alandaki enerjiler, dolandırılmaya, dedikodulara ve buna bağlı duygusal gerginlik yaşamanıza neden olabilir. Aile içi ilişkilerde ve evlilikte birtakım problemler çıkmasına sebep olabilir. Ani duygusal patlamalara karşı da dikkatli olmanızda fayda var. Olumsuzlukları en aza indirgemek için bu alanda kırmızı renkli objeler kullanabilirsiniz. Akademisyenler, yazarlar ve öğrenciler için ise bu bölge, yaratıcılığı ve motivasyonu güçlendirici enerjiler barındırmaktadır. Bu nedenle akademisyenler ve öğrenciler, çalışmalarınızda bu olumlu enerjilerden faydalanmak için bu yönü aktif olarak kullanmaya çalışmalısınız.  

GÜNEY; Çok dikkat etmemiz gereken bir yönümüz. Ay boyunca hastalık ile ilgili olumsuz enerjilerden korunmak adına sağlığınıza özen göstermenizi öneriyoruz. Sağlıksız yiyeceklerden kaçınmalısınız. Ayrıca kariyeniz ile ilgili konularda bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde de bazı anlaşmazlıklarla canınız sıkılabilir. Anlayışlı olmaya çalışın. Olumsuzlukları azaltmak için bu alanda metal objeler kullanabilirsiniz ancak sessiz ve hareketsiz objeler olmasına dikkat ediniz.

GÜNEYDOĞU; Özellikle giriş kapısı bu yönde olanlar; kariyer gelişiminde ve/ veya iş geliştirme de bazı fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu fırsatların farkında olarak, değerlendirmeye çalışın. Bu arada oluşabilecek bazı şanssız durumlara karşı da dikkatli olmanızda fayda var. Olumsuz enerjilerin sağlık ile ilgili birtakım ciddi problemlere neden olma ihtimaline karşın da sağlık kontrollerinizi zamanında yaptırmanız önemlidir.  

DOĞU; Bu ay için olumsuz olan yönlerden biri. Her alanda bazı şanssızlıklar ve zorluklar yaşanabilir. Bazı beklenmedik harcamalar ve para kayıplarının yanı sıra sağlık ile ilgili konularda da beklenmedik problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu alanda daha az vakit geçirmeniz, sesli-hareketli objeleri kullanmaktan  kaçınmanız ve ağırlıklı metal objeler kullanmanız bu  olumsuz etkileri azaltabilecektir.

KUZEYDOĞU; En şanslı diyebileceğimiz alanlardan bir diğeri. Bu alanda mümkün olduğunca çokça vakit geçirmenizi öneriyoruz. Zira bir araya gelen bu olumlu enerjiler özellikle de hırslı olanlarımızın karşısına bolluk, refah ve şöhret için güzel fırsatlar çıkarabilir. Değerlendirmeye bakalım. 

Değişen zamanla beraber mekanlarımızın da enerjileri sürekli değişmektedir. Yenilenen  olumlu veya  olumsuz  bu enerjiler yaşadığımız mekanları ve bizleri de etkisi altına almaktadır. Yukarıda mekanlarımızı ay boyunca etkileyecek çok genel  durumlardan bahsettik. Oysa ki yaşadığımız alanların kuruluş yılları, içinde yaşayanların doğum tarihleri gibi bilgiler  birlikte ele alınıp, birbirleriyle olan etkileşimlerine göre  değerlendirilip, yorumlandığında farklılıklar göstermektedir.

NOT: Yukarıda verilen bilgiler Eylül ayı için geçerli olan genel bir değerlendirmedir. Evinize, işyerinize ve/veya özel hayatınıza ait detaylı bilgiler, sizlerin gerçek doğum tarihleri, binaların inşa edildiği dönem ve planları dikkate alınarak yapılacak ayrıntılı incelemeler ve çalışmalar sonucu ortaya çıkacaktır. 

Mekanlarınızın analizi, sizin ve aile bireylerinizin şanslı ve şanssız dönemlerini öğrenmek için bu bilgilerle birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ekim ayı yorumlarımızda görüşmek üzere...

SAĞLIK, SEVGİ ve HUZUR DOLU BİR AY DİLİYORUZ