Kasım (Domuz ayı) 2021 Güncelleme

Kasım (Domuz ayı) 2021 Güncelleme

28 Ekim 2021

‘’YENİDEN BAŞLAMAK LEGOLARDAN EV YAPMAYA BENZER. YENİSİNE BAŞLAMAK İÇİN ÖNCEKİNİ PARÇALAMANIZ GEREKİR’’

                                                                 C’est PAS Mol Je Le Jure

Çin takvimine göre 7 Kasım itibariyle Domuz / Yin su ayına girmiş olacağız. Domuz (Kasım) ayı, Çin takvimine göre kış mevsiminin de başlangıcıdır ve bu ay Domuz ( yin su) üstünde Yin Toprak elementi ile temsil ediliyor.

Biraz zorlu ve olaylarla dolu Ekim ayını geride bıraktık ancak pek de güvenli olmayan ve bir o kadar da zor geçecek Kasım ayı bizleri beklemekte. Bu ay boyunca yaptığınız veya yapmayı düşündüğünüz her şey için iki kez düşünmenizi öneriyoruz. Hayatımızda ve vücudumuzda, dönüşümleri, tamamlamaları yaşayabileceğimiz Kasım ayında, kendimizi ve çevremizi iyi gözlemleyerek, farkındalığımızı artırabiliriz. Yang enerjiden Yin enerjiye geçmemiz nedeniyle de Yin suyun naif, zarif ve nazik yapısı, Domuzun anaç, saf ve arkadaş canlısı enerjisiyle birleşerek ay boyunca bizleri bir nebze olsun rahatlatabilir. Hiç ateş elementinin olmaması, güçsüz, sulu toprak enerjisi yine korkulara gark edecek bizleri. Gelecek endişesini ve kaygıyı artıracaktır. Bu durum para harcamalarını kısıtlamalarına neden olacak ve zaten kötü olan ekonomi de daralmalar devam edecektir. Zayıf toprak ve su birleşimi yine doğal afetlere neden olabilecek. Pandemi de ise artışlar hatta patlamalar söz konusu olabilecek çok ciddi önlemler alınmazsa çok zor günler yaşamamıza neden olabilecektir.

Tüm bu olumsuzlukların yanında Domuz(kasım) bazılarımız için Nobleman yani koruyucu melek. Eğer doğum haritanızda doğduğunuz gün ve/veya yılda Yang Fire veya Yin Fire varsa Domuz sizin koruyucu meleğiniz.Ay boyunca korunacak, kollanacak, işlerinizi daha kolay halledebileceksiniz. Karşınıza size yol gösteren insanlar çıkacaktır. Yararlanmaya bakın.

Domuzlar; Yılanlarla zıtlık yaşarlar. Doğum haritanızın herhangi bir sütununda Yılan varsa daha dikkatli olun. Eğer Yılan gün hanenizde ise, eşinize karşı daha sabırlı ve affedici olmaya özen göstermelisiniz. Küçük atışmaların büyük kavgalara dönüşmesini önlemek için daha anlaşılır ve net olmaya çalışın. Bol seyahat edebilirsiniz ancak tehlikeli sporlardan, hızlı araba kullanmaktan kaçınmalısınız ve pandemiye maksimum düzeyde dikkat etmelisiniz.

Domuzların aynı zaman da kendilerine karşı cezaları vardır. Ay boyunca haritalarında özellikle gün hanesinde domuz olanlar daha fazla sakarlık yapabilirler ve kendilerini daha fazla yormaya veya üzmeye meyilli olabilirler. Biraz daha dikkat!.

Bahsettiğimiz cezalar bazen bize şans olarak da dönebilir. Ertelediğimiz veya yapmaktan çekindiğimiz pek çok işimizi yapmamıza neden olabilir. Karşımıza çıkan olayları fırsata çevirmek için uygun zamanlardır.

Bu ay yapabilecekleriniz;

- Yaşam alanlarınızın FengShui sini gözden geçirin

- Küçük hafta sonu kaçamakları yapabilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz tabii pandemiye dikkat ederek

- Stresinizi yok etmeye çalışarak, açık havada bol oksijen eşliğinde yoga veya meditasyon yapabilirsiniz

- Olabilecek yanlış anlaşılmaları önlemek için daha açık ve net konuşabilir, sakin ve sabırlı olmaya çalışabiliriz.

Dinlenmek ve yenilenmek için uygun zamanlardayız. Kendimizi uzun kış günlerine hazırlayabiliriz.

Son söz olarak ise; değişime, dönüşüme hazır olalım, an’da kalalım..

Kasım 2021 FENG SHUİ Enerjileri ise; 

7 Kasım 2021 – 6 Aralık 2021

Merkez (6,5); Dikkatimiz merkezimizde olsun. Ne yazık ki olusuzluklar Merkezde. Bu alandaki enerjiler; panik, korku ve gerginliklere, tartışmalara neden olabilir. Sakin ve sabırlı olmakta fayda var. Nakit sıkıntısı, sağlık problemleri gibi bazı şanssız durumlarla karşılaşma ihtimaline karşın dikkatli olalım. Sesli ve hareketli objeleri kullanmaktan kaçınarak ve tuzlu su kullanarak bu olumsuzlukların etkisini hafifletebilirsiniz.

Kuzey (2,1); Bu yöne denk gelen alan, gayret ve çabalarınızı arttırarak işlerinizi sonlandırmaya yardımcı olacak olumlu enerjiler barındırırken aynı zamanda sağlığınızı tehdit edebilecek olumsuz etkileri de bulundurduğu için dikkatli olmakta fayda var. Beslenmenize dikkat etmeli ve dinlenmeyi ihmal etmemelisiniz.

Kuzeybatı (7,6); Bu alanı sıklıkla kullananlar ve/veya giriş kapısı bu yönde olanlar; azimle çalışmalarınızın karşılığını maddi olarak destekleyebilecek olumlu enerjiler mevcut. Ama bu enerjiler aynı zamanda bazı olumsuzlukları da arttırabileceğinden bu bölgede, hırsızlık ihtimaline karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz. Gerekli güvenlik önlemlerini almanızda ve alanın yeterince aydınlatıldığından emin olmanızda fayda var. Ayrıca keskin metal objeleri kullanırken de daha dikkatli olmaya çalışın. Olumsuz enerjileri azaltmak için bu alanda da tuzlu su kullanabilirsiniz.

Batı (8,7); Dikkatli olmamız gereken yönlerden bir diğeri. Özelliklede giriş kapısı bu alanda olanlar güvenlik önlemlerini gözden geçirmelisiniz. Para kaybına neden olabilecek durumlarla karşılaşmamak için dikkatli olmanızda ve eşyalarınızı koruma altına almanızda fayda var. Bu olumsuzlukların etkisini azaltmak için bu alanda üçlü bambu kullanmanız ve aquamarin taşı bulundurmanız da faydalı olabilecektir.

Güneybatı (3,2); Dikkatli olmamız gereken bir başka yönümüz. Olumsuz enerjilerin bir araya geldiği bu yönde, ay boyunca çok dikkatli olmanızı öneriyoruz. Özellikle daha önceki yanlış anlamaların neden olduğu yeni tartışmalardan kaçınmanızda fayda var. Bu tartışmaların tırmandırılması iş hayatınızda veya özel hayatınızda kötü etkilere neden olabilir. Mümkün olduğunca sakin kalmaya çalışmalısınız. Ayrıca sağlık ile ilgili konuları da etkileyen bu enerjiler nedeniyle bu alanda mümkün olduğunca vakit geçirmemeye özen göstermelisiniz. Altılı metal para kullanarak bu olumsuz enerjilerin etkisini azaltabilirsiniz.

Güney(1,9); Etkilerinden yararlanmamız gereken bir bölgemiz. Olumlu enerjilerin bir araya geldiği bu bölgede çok güçlü fakat dengesiz enerjiler söz konusu olduğu için sağlığımıza dikkat ederek bu alanda vakit geçirmeye çalışalım. Bu enerjilerin etkisiyle gelirlerde ve nakit akışında bir iyileşme yaşanabilir. Yeni projelere imza atarak veya yeni müşteriler edinerek ve çok çalışarak gelir artışları elde edilebilir. Başarıya ulaşmada hırslı olmak iyidir ancak fazla gerilim yaratacak kadar çok çalışmak sağlığınızı tehdit edebilir. Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeli ve çalışma / dinlenme arasındaki dengeyi iyi korumalısınız.

 Güneydoğu(5,4); Güzel enerjiler barındıran bir yönümüz. Kasımda Aşk başkadır. Uzun ömürlü ilişki ve arkadaşlık isteyenler için ay boyunca kullanmanızı önerdiğimiz bir alan. Romantizmi yakalamaya çalışın. Bu konuda şansınızı daha da arttırmak isterseniz, aşkı çağrıştıran bir çift obje ve/veya aytaşı kullanmayı denemenizi öneririz. Sınavlara hazırlananlar ve bilgi birikimini arttırmak isteyenler için de ay boyunca kullanabilecekleri bir bölge. Ancak bu alanda olumlu enerjilerin etkisinden faydalanmaya çalışırken olumsuz enerjileri de harekete geçirmemek adına, hareketli ve sesli objeler kullanmaktan kaçınıp, bölgede; projeler üretebilir, ders çalışabilir veya kitap okuyarak vakit geçirebilirsiniz.

Doğu(4,3); Dikkatli olmamız gereken bir başka yönümüz. Birçok ilişki alanlarında ay boyunca süre gelecek gerginlikler söz konusu. Hatta birçok durumda bu gerginlikler daha da tırmanma eğiliminde olabileceğinden sakinde kalmanız ve ayrıntılı düşünüp öyle hareket etmeniz önemli. Bu olumsuzlukların etkisini azaltmak için bu alanda kırmızı renkli objeler kullanabilirsiniz. Diğer taraftan akademik ve yazarlık alanlarında başarı şansını arttıracak yaratıcılığınızı destekleyen olumlu enerjiler var ve bu enerjinin etkisinden de faydalanmaya bakın.

Kuzeydoğu (9,8); En güzel ve ay boyunca sürekli kullanmamız gereken bir bölge. Olumlu enerjilerin birbirini desteklediği en şanslı diyebileceğimiz bu alanı, sesli ve hareketli objeler ile aktive ederek bolluk ve bereket enerjinizi mekanlarınıza çekebilirsiniz. Ay boyunca olumlu enerjilerin bir arada bulunacağı bu bölgede birçok alanda kutlanmaya değecek güzel sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Diliyoruz ki sizi çok mutlu edecek sürprizler olsun.

Değişen zamanla beraber mekanlarımızın da enerjileri sürekli değişmektedir. Yenilenen olumlu veya olumsuz bu enerjiler yaşadığımız mekanları ve bizleri de etkisi altına almaktadır. Yukarıda mekanlarımızı ay boyunca etkileyecek çok genel durumlardan bahsettik. Oysa ki yaşadığımız alanların kuruluş yılları, içinde yaşayanların doğum tarihleri gibi bilgiler birlikte ele alınıp, birbirleriyle olan etkileşimlerine göre değerlendirilip, yorumlandığında farklılıklar göstermektedir.

NOT: Yukarıda verilen bilgiler bu ay için geçerli olan genel bir değerlendirmedir. Evinize, işyerinize ve/veya özel hayatınıza ait detaylı bilgiler, sizlerin gerçek doğum tarihleri, binaların inşa edildiği dönem ve planları dikkate alınarak yapılacak ayrıntılı incelemeler ve çalışmalar sonucu ortaya çıkacaktır. 

Mekanlarınızın analizi, sizin ve aile bireylerinizin şanslı ve şanssız dönemlerini öğrenmek için bu bilgilerle birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Gelecek ayki yorumlarımızda görüşmek üzere.

SAĞLIK, SEVGİ ve HUZUR DOLU BİR AY DİLİYORUZ