Mayıs (Yılan) 2020 Yorumları

Mayıs (Yılan) 2020 Yorumları

31 Ağustos 2020

DEĞİŞİME EN DİRENDİĞİNİZ ŞEYLER, DEĞİŞTİRMEYE EN ÇOK İHTİYACINIZ OLAN ŞEYLERDİR.

Louise L.HAY

 

Çin takvimine göre Yaz mevsiminin başlangıcı olan Mayıs (yılan) ayı Yin ateş (Yılan) ve üzerinde Yin metal elementi ile temsil ediliyor. Bildiğimiz gibi Yaz mevsimi ile birlikte senenin başından beri eksikliğini duyduğumuz ateş elementinin etkisini bir nebze de olsa hissedebileceğiz. Ağaç desteğinden yoksun olan zayıf ateş enerjisi, az da olsa optimizmi, umudu ve yenilenmeyi beraberinde getirecek. Ancak bizlerin bu yüzeysel (yalancı) rehavete kapılmamamızda fayda var diyoruz..Yin ateş(yılan), üzerindeki Yin metal arasında uyumsuz bir ilişki var ve bu da kargaşaya, kavgalara sebep olabilecektir. Ateş elementinin getirdiği iyimserlik, ekonomide az da olsa rahatlama yaratabilecek ama elementlerin çatışması her zaman sıkıntılı sonuçlara neden olmuştur.

Geçtiğimiz aylar için söylediğimiz zorlu geçecek tabirini bu ay bir süreliğine rafa kaldırıyoruz ve geçici de olsa biraz rahatlama hissedeceğiz diyoruz. Ateş elementinin belirmesiyle söylediğimiz gibi ekonomide, turizmde ve eğlence sektöründe kıpırdanmalar başlayacak ancak bunlar belirttiğimiz gibi geçici olacaktır..bir çok gizli kalmış önemli olaylar özellikle çocuklarla ilgili su yüzüne çıkacak..Gizlenmiş pek çok sırlar aydınlanacak..Yin metal elementinin özelliği kırılgan ve naif olmasıdır. Ancak aynı zamanda da sert ve keskindir. Keza yin ateş elementi özelliği de mum ışığı gibi zariftir ama etkisi çok yıkıcı ve yakıcıdır. Bu nedenle yaşayacağımız olayların etkisi keskin olacktır. Ay boyunca tüm rutinlerimiz değişecek, kesin bitişler ve yeni başlangıçlar yaşayabileceğiz. Tüm bu veriler bizlere, Mayıs ayının oldukça önemli olaylara gebe ve oldukça dinamik bir ay olacağını gösteriyor diyoruz...

            Pandemi Corona ‘19 da ise mayıs ayının ikinci yarısından itibaren normalleşmeye geçilmeye çalışılacak ama bu da erken verilmiş bir karar olacağı için daha sonra çok daha büyük sorunlar yaratabilecektir. Umumuyoruz ki en kısa sürede atlatabiliriz.

Mayıs bazılarımız için Nobelman; eğer 2 ve 3 ile biten yıllarda (1962, 1973, 1982, 1993, vb.) veya    

Eğer Yang su ve/veya Yin su gününde veya yılın da doğmuşsanız Yılan sizin için Nobleman yani koruyucu melek. Şans sizden yana. Ay boyunca korunacak, kollanacaksınız. Planladığınız projelerinize başlayabilirsiniz. Karşınıza size yardımcı olacak, yol gösterecek insanlar çıkacaktır.

Eğer haritanızda domuz veya yılan varsa domuz/ yılan zıtlığı yaşayacaksınız.

-           Yılan eğer gün hanenizde ise; daha dikkatli olun ve ilişkilerinize daha fazla özen göstererek küçük münakaşaları büyütmeyin.

-           Eğer ay hanenizde ise; evinizin Feng shui’sine özen gösterin. Değişikliklere karşı kucaklayıcı olun ve değişikliğin her zaman kötü değil bazen hayrımıza olacağını unutmayın.

-           Trafikte daha dikkatli ve sabırlı olun. Gideceğiniz yere olabilecek aksiliklere karşı daha erken gitmeye çalışın.

Eğer doğum haritanızın herhangi sütununda Kaplan, Yılan ve Maymun varsa, Yılan+Kaplan+Maymun birleşimi penaltı cezası getirecektir. ilişkilerinizde partnerinizin sizi üzecek pek çok karanlık yanını görmenizi sağlayacaktır ve bu ay bizleri konfor alanımızdan çıkmaya zorlayacaktır. Tabii ki tüm ilişkilerin inişleri de çıkışları da vardır daha anlayışlı olmaya çalışırsak daha rahat atlatabiliriz. Özellikle dikkat etmemiz gereken durumlardan en önemlisi  ise; sağlığımız... tiroid ve kan dolaşımımıza, kemiklerimize bilhassa dizlere ve ayaklarımıza dikkat etmeli, ağır ve riskli sporlardan uzak durmalıyız..konuşmalarımıza ve yaptıklarımıza dikkat etmeli her türlü risklerden uzak durmaya çalışmalıyız. Sağlıkla & Sevgiyle kalın..

Aylık Feng shui enerjileri ise (6 Mayıs 2020- 5 Haziran 2020);

Merkez (7,5); Tüm aile üyelerini etkileyecek  olumsuz enerjilerin ve şanssızlıkların bulunduğu bu alanda dikkatli olmanızda fayda var diyoruz. Hırsızlık tehlikesine karşı da gerekli önlemleri aldığınızdan emin olunuz. Aynı zamanda yaralanmalara karşı dikkatli olmalı ve tartışmaya girmekten kaçınınız. Negatif etkileri azaltmak için Metal rüzgar çanı kullanabilirsiniz..

Kuzey ; (3,1); Refah, terfi ve kariyerde ilerleme  fırsatları yakalamak isteyenler  bu ay boyunca sürecek olan bu olumlu enerjilerden faydalanabilirsiniz. Dedikodulara ve yetkililer ile tartışmalara girmemeye özen gösterin..zira bunun yasal bazı sonuçları size zarar verebilir...

Kuzeybatı (6,8);  Şanslı yönlerden bir diğeri…Özellikle  giriş kapınız, oturma odanız ve/veya yatak odanız bu alana denk düşüyorsa bu bolluk ve  bereket şansından yararlanabilirsiniz. Öte yandan eşinizle olan ilişkilerinizde ise şansınızı kendiniz yaratmaya çalışın.. Hayal gücünüzü kullanarak pek çok alternatif üretebilir, sıkıldığımız şu günlerde ilişkinizi renklendirebilirsiniz..

Batı (9,7); Bu ay bu alanda para kayıplarına neden olabilecek bazı olumsuz enerjiler bulunmakta. Hırsızlık ihtimaline ve saldırıya karşı  dikkatli olmanızda ve bu süreçte kimseye güvenmemenizde fayda var. Evinizde ve çevrenizde gerekli güvenlik önlemlerini aldığınızdan emin olun...Üst solunum yolları ile ilgili sağlık problemlerine karşı bağışıklığınızı arttırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu olumsuz enerjilerin etkisini hafifletmek için bu bölgede tuzlu su bulundurabilirsiniz.

Güney batı (4,2); Bu alanın   enerjileri nedeniyle mide ağız ve kaslarla ilgili sağlık problemler yaşanabilir. Özellikle yatak odası ve giriş kapısı bu alana denk gelenler hem sağlıklarına hem de eşleriyle ilişkilerine dikkat etmeli. Akademik çalışma yapanlar  için ise destekleyici enerjiler  bulunmakta.  Istenmeyen enerjileri azltmak için bu alanda altılı metal para kullanılabilir. Bu bölgeyi mümkün olduğunca az aktive etmenizde fayda var..   

Güney (2,9);  Bu ay  bu yöndeki  hastalık enerjisine dikkat etmekte fayda var. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kadınlar ve hamileler bu alanı mümkün olduğunca kullanmamalı. Özellikle de giriş kapısı ve yatak odası  bu alanda olanlar…Bu bölgede de negatif enerjiyi azltmak için altılı metal para kullanmanız faydalı olabilecektir.     

Güneydoğu (6,4); Yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışanlar, yazarlar,  öğrenciler;  bu alanda bulunan olumlu enerjilerden mümkün olduğunca faydalanmak için burada daha çok vakit geçirin, çalışın ve okuyunuz. Bu çalışmaların maddi karşılığını da alabilirsiniz..

Doğu; (5,3) ; Bu bölgenin enerjileri, özellikle yatak odası, giriş kapısı bu alanda olanların  para ile ilgili konularda tartışmacı bir tutum içinde olmasına neden olabilir. Bu nedenle de iş ile ilgili konularda yapılacak anlaşma ve sözleşmeleri bir sonraki aya bırakmanızda fayda var. Bu alanı mümkün olduğunca kullanmamanızda ve sessiz bırakmanızda yarar var. Bu alandaki istenmeyen enerjileri aza indirgemek için, kırmızı renkli objeleri  kullanarak olumsuz enerjilerin etkisini azaltabilirsiniz.

Kuzeydoğu (1,8); Bu ayın en şanslı alanlardan biri… Özelllikle de giriş kapınız bu yöndeyse. Kariyerinizde önemli bir şans elde edebilirsiniz . Bu bir terfi,  gelirde  artış ya da işinizi geliştirmek  ile ilgili olabilir.  Çocuklarla, sevdiklerinizle aranızda  olabilecek bazı yanlış anlaşılmalara dikkat…Kendinizi kontrol etmenizde fayda var.. Olumlu enerjilerden daha çok faydalanabilmek için burada mümkün olduğunca vakit geçirmeye özen gösterin...  

NOT: Yukarıda verilen bilgiler Mayıs ayı için geçerli olan genel bir değerlendirmedir.

Evinize, işyerinize ve/veya özel hayatınıza ait detaylı bilgiler, sizlerin gerçek doğum tarihleri, binaların inşa edildiği dönem ve planları dikkate alınarak yapılacak ayrıntılı incelemeler ve çalışmalar sonucu ortaya çıkacaktır. 

Sizin ve aile bireylerinizin şanslı ve şanssız dönemlerini öğrenmek için gerçek bilgilerinizle birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Haziran (At) ayı yorumlarımızda görüşmek üzere...

SAĞLIK, SEVGİ ve HUZUR DOLU BİR AY DİLİYORUZ