Temmuz (Keçi Ayı) 2020 Güncelleme

Temmuz (Keçi Ayı) 2020 Güncelleme

30 Haziran 2020

KENDİNİZE KARŞI SEVGİ DOLU OLUN, O ZAMAN BAŞKALARINI DA SEVECEKSİNİZ..  OSHO

 

 

Çin takvimine göre yaz mevsiminin son ayına 7 Temmuz itibari ile giriyoruz..Ayın elementleri ise, Keçi (Yin Toprak) üzerinde, Yin Metal. Elementler döngüsüne göre uyumlu bir ilişki var ancak yıldan gelen kuvvetli metal etkisi, ayın metali ile destekleniyor daha da kuvvetli hale geliyor ve bu yıl pek kuvvetli olmasa da toprak desteğiyle de ortaya çok kuvvetli metal enerjisi çıkıyor..Bu enerjiler yine solunum yollarımızı etkileyeceği için bize Pandemiye çok dikkat etmemizi söylüyor...Toprak ve su ilişkisi ise doğa olaylarına; patlamalara, ağır depremlere, ciddi toprak kaymalara neden olabilecek etkilere sahip. Dikkatli olmamızda fayda var..Küresel ısınmanın getirdiği mevsim değişiklikleri de dünyayı ve ülkemizi etkilemeye devam ediyor ve mevsim değişikliklerini ciddi olarak hissetmeye devam edeceğiz. Belirttiğimiz gibi Covit19 ve Deprem tehlikesi hala kapımızda. Aşırı sıcaklar, aşırı nem, özellikle İstanbul’da yaşayan bizleri oldukça rahatsız etmeye devam ediyor. Ve ne yazık ki geçmiş yıllarda olduğu gibi gönül rahatlığı ile tatil yapamayacağız. Şanslı olanlarımız eğer yazlık evleri varsa orada dinlenebilecek, denizin keyfini çıkarabilecek ancak pek çoğumuz korku ile yerimizden ayrılamayacağız. Hayatımızda dönüm noktası olabilecek olaylar yaşayabileceğimiz bir Temmuz ayı bizleri beklemekte..Ertelediğimiz, kaçtığımız veya karşılaşmaktan korktuğumuz her konu ile yüzleşip sonlandırabileceğiz. Ya herru ya merru durumları yani.. farkındalığımıza odaklanırsak maddi olarak da biraz rahat nefes alma durumlarına sahip olabileceğiz. Hem bireysel hem de ülke olarak düzen değişiklikleri yaşayabiliriz..Ayaklanmalara neden olabilecek suikastler yaşanabilir. Ancak kişisel olarak risk almaktan uzak duralım ve endişeli ruh durumuna izin vermeyelim diyoruz. Hayatımızdaki hiçbir şeyin kalıcı olmadığının farkında olalım, mümkün olduğunca güneşin tadını çıkararak, bol meditasyon yaparak sakinde kalmaya çalışalım...

Gelelim bu ayki etkileşimlere;

Eğer; haritanızda gün ya da yıl hanenizde Yang Ağaç, Yang Toprak veya Yang Metal varsa Temmuz (Keçi) sizin koruyucu meleğiniz. Pek çok konuda yardım alabileceğiniz, size yol gösteren insanlarla tanışabilirsiniz.

Ancak; Haritanızda Ox( öküz) varsa bu ay zıtlık durumu söz konusu. Bulunduğu sütuna göre olaylar yaşayabilirsiniz. Önerim konuşmadan önce bir kere daha düşünüp öyle konuşmanız, ani tepkiler yerine sakinde kalarak, daha anlaşılır konuşarak, yanlış anlamaları önlemeniz ve risklerden uzak kalmanız.

Eğer; Haritanız da Köpek ve Öküz her ikisi birden bulunuyorsa bu ay toprak cezası var ve dikkatli olun diyoruz. Sağlığınız konusunda özellikle hassas davranarak, bol antioxidanlı yiyecekler yemeye, stresden uzak durmaya, risk almamaya, bol su içmeye özen gösterin. Tehlikeli sporlardan uzak durarak, trafikte daha dikkatli olmaya çalışın..

Feng Shui enerjileri ise (7 Temmuz 2020 – 7 Ağustos 2020);

Merkez (7,3); Olumsuz Yönlerimizden biri…Çatışan enerjilerin etkisinden kendinizi korumak için ağır ve keskin objelerden uzak durmaya çalışın ve kendinizi koruyun.  Kavga olan ortamlardan  mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Çıkan kavgaları büyütmemeye özen gösterin. Hırsızlık  ve soygun ihtimaline  karşı da gerekli önlemlerinizi almayı ihmal etmeyin.

Kuzey (3,8);   Kişisel gelişim ve para şansı için olumlu olabilecek bir yön.. özellikle de giriş kapısı veya yatak odası bu alanda olanlar için. Yeni projelere ve iş planlarını başlatacaklar, bu yönde daha çok vakit geçirmelisiniz. Duygusal hareket etmekten, tartışmaktan ve fevri hareketlerden kaçınmakta fayda var.  Sabırlı olur akıllıca davranırsanız arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu alanda kırmızı objeler kullanmanızda fayda var

Kuzeybatı (8,4);  Öğrenciler özellikle  sınavlara çalışanlar, bu alandaki olumlu enerjilerden yararlanabilirsiniz.  Bekar olanlarımız ya da romantik zaman geçirmek isteyenler, kendinizi karşı tarafa beğendirebileceğiniz bu olumlu enerjilerin etkisinden faydalanabilrsiniz..

Batı (9,5);  Olumsuz yönlerden bir diğeri. Özellikle yatak odası bu alanda olanlar stresten uzak durmalı ve sakinde kalıp sağlığına  özen  göstermeli..Yoğun temponuza ara vererek, uzaklaşıp dinlenmenizde fayda var..Olumsuz etkilerden korunmak için bu alanda metal rüzgar çanı kullanmanızı öneriyoruz.

Güneybatı; (4,9); Özellikle yaratıcılık gerektiren alanlarda çalışanlar, akademisyenler ve öğrenciler; bu alanın olumlu  enerjilerinden mümkün olduğunca faydalanmaya çalışın...Bu alanda çalışmak üretkenliğinizi arttırırken  muhtemel yangın riskine karşı da dikkatli olmanızda fayda var. Yangın için gerekli önlemleri almayı unutmayın.   

.Güney (2,7);  İyi olmayan yönlerden bir diğeri… Hırsızlık, soygun ve kazalara karşı gerekli önlemleri almanızda fayda var. İşyerinde dedikodulardan uzak durmanız önemli zira yanlış anlaşılmalara ve kavgalara neden olabilecek bu olumsuz etkiler başınıza beklenmeyen işler açabilir.  Öte yandan işyerindeki yarışmacı koşulları iyi değerlendirenler bazı avantajlar elde edebilir. Ayrıca özelikle yatak odası ve giriş kapısı bu yönde olanlar sağlığınıza da dikkat etmenizde fayda var. Bu alanda  tuzlu su bulundurmanız kötü enerjilerin etkisini azaltacaktır.   

Güneydoğu (6,2)); Ay boyunca sağlığınızı tehdit edici durumlar söz konusu olabilir.  Evinizin bu alanında mümkün olduğunca az vakit geçirmeye özen gösterin.  Özellikle bu alanda yatak odası olanlar, yaşlılar ve risk grubunda bulunanlar bu bölgedeki olumsuz enerjileri aktive edecek sesli ve hareketli objeler kullanmaktan kaçının.  Diğer  yandan  işlerinizde yardıma ihtiyacınız varsa size yardımcı  olabilecek kişiler çıkabilir karşınıza.

Doğu (5,1)  Sizi yönlendiren kişiler nedeniyle kendinizi bazı şanssız durumlar içinde bulabilirsiniz. Dikkatli olun ve dolduruşa gelmeyin. İhmalkarlık yapmayın ve  işinizle ilgili konularda çok iyi araştırıp değerlendirmeden karar vermeyin ve projelere başlamayın.  Eğer kararlarınızda gerçekçi ve araştırmacı olur ve  mantığınızla hareket ederseniz bunun  sonucunda maddi kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca yaralanmalara ve kazalara karşı da dikkatli olmanızda da fayda var.  Bu alanda da metal rüzgar çanı ya da altılı metal para kullanarak olumsuz etkileri azaltabilirsiniz. 

Kuzeydoğu (1,6);  Şanslı diyebileceğimiz yönlerden biri. Bu alanda çokça zaman geçirenler işlerinde ve çalışmalarında  kendilerine şans getirecek ve para kazandıracak fırsatlarla karşılaşabilirler. Yeter ki vazgeçmek yerine gelebilecek fırsatları kullanabilmek için gerekli çalışma ve hazırlıkları yapmış olalım…

NOT: Yukarıda verilen bilgiler Temmuz ayı için geçerli olan genel bir değerlendirmedir.

Evinize, işyerinize ve/veya özel hayatınıza ait detaylı bilgiler, sizlerin gerçek doğum tarihleri, binaların inşa edildiği dönem ve planları dikkate alınarak yapılacak ayrıntılı incelemeler ve çalışmalar sonucu ortaya çıkacaktır. 

Sizin ve aile bireylerinizin şanslı ve şanssız dönemlerini öğrenmek için gerçek bilgilerinizle birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ağustos ( Maymun ) ayı yorumlarımızda görüşmek dileği ile,

Kolay ve eğlenceli bir ay diliyoruz…

SEVGİYLE KALIN..